Jak możesz pomóc

Pomoc poprzez modlitwę

Pomagać można na wiele sposobów, wszystko zależy od własnego przekonania, sumienia a przede wszystkim od chęci. Nigdy nie można pomagać z przymusu albo pod presją kogoś innego. Pomoc musi wyjść bezpośrednio od nas.

Celem naszego Stowarzyszenia jest wsparcie Misjonarzy przebywających na misjach w różnych częściach Świata. Praca Misjonarza oparta jest na modlitwie, dlatego pomagać można po prostu – modląc się. Wsparcie duchowe jest niezwykle ważne, można modlić się o powodzenie misji, zdrowie i działalność Misjonarzy oraz wszelkich osób zaangażowanych w niesienie pomocy, ale też za wsparcie dla najbardziej potrzebujących.

Ofiary i darowizny

Działalność Stowarzyszenia oparta jest na pracy jego członków, ale też wolontariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli. Działalność misyjną można wspomóc wpłacając dowolną kwotę na rachunek bankowy Stowarzyszenia, wpisując w tytule przelewu cel, na jaki chcemy przeznaczyć darowiznę. Każda, nawet najdrobniejsza wpłata jest bardzo ważna. Dzięki pomocy Ofiarodawców jesteśmy w stanie realizować projekty misyjne i wspierać Misjonarzy.

Więcej informacji znajdziesz tu: www.pro-missio.org/wspieramy-misje/

Pomóc można również poprzez darowizny rzeczowe. Największe zapotrzebowanie jest oczywiście na odzież i buty ,zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych. Na Misji brakuje dosłownie wszystkiego, każda rzecz jest cenna, czasem przechodzona i używana wielokrotnie przez całe rodziny. Aby miało to sens, ważna jest regularność wysyłek. Staramy się robić to jak najczęściej, ale bez zewnętrznego wsparcia naszych Darczyńców niewiele możemy zdziałać.

Pomoc poprzez reklamę

W dobie rozrastającego się przekazu internetowego można znaleźć pomoc poprzez reklamowanie w mediach społecznościowych czy na swoich stronach internetowych. Najważniejsze jest dotarcie z informacją do jak największej liczby osób.

Apelujemy o wsparcie naszych Misjonarzy oraz serdecznie dziękujemy za każdą niesioną pomoc i zaangażowanie w nasze wspólne działania.