Pomóż przez zbiórkę

Działania, które nasze Stowarzyszenie pragnie realizować nie wiążą się jedynie z poszukiwaniem wsparcia finansowego. Pomoc można okazać na wiele sposobów, m.in. poprzez zbiórkę ubrań, podstawowych materiałów opatrunkowych czy chociażby poprzez przyłączenie się do już prowadzonej zbiórki przez organizacje pozarządowe.

Zbiórkę na cele charytatywne bądź misyjne można zorganizować we współpracy ze Stowarzyszeniem lub Fundacją oraz poprosić rodzinę, sąsiadów i znajomych o przyłączenie się do tego typu wydarzenia.

Każdy z nas przechowuje w domu rzeczy, które „może kiedyś się przydadzą”. Nic bardziej mylnego. Jeżeli do tej pory nie były nam potrzebne to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że są nam zbędne. Wyjdźmy naprzeciw pomocy najbardziej potrzebującym i przekażmy zbędne dla nas rzeczy na szczytne cele. Wystarczą tylko chęci i odrobina zaangażowania a korzyści będą obustronne. W rezultacie organizacja takiego przedsięwzięcia kosztuje nas tylko czas, a dla najbiedniejszych może okazać się istotnym wsparciem materialnym.

WAŻNE!

Należy jednakże pamiętać, że organizacja zbiórki darów wiąże się z dopełnieniem obowiązku jej zgłoszenia do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według prawa zbiórki
publiczne mogą organizować jedynie organizacje pożytku publicznego i komitety społeczne.

Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem do organizatorów i prosimy o weryfikację, czy zbiórka aby na pewno jest legalna. Warto też sprawdzić na stronie zbiorka.gov.pl, czy zbiórka została zgłoszona i uzyskała pozytywną decyzją oraz zadzwonić do fundacji, której logo widnieje na ulotkach i upewnić się, że taka akcja jest w ogóle prowadzona.

Jeżeli w naszej okolicy przeprowadzana jest zbiórka to warto zorientować się, czy ktoś z sąsiadów, domów pomocy, domów spokojnej starości itd. nie potrzebuje bezpośredniego
wsparcia.

Nasze Stowarzyszenie jest zawsze otwarte na tego rodzaju inicjatywy, zachęcamy do kontaktu a być może wspólnie uda nam się zorganizować zbiórkę.