Inkubatory

Zakup inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki

Naszym kluczowym Projektem jest wsparcie Sióstr Orionistek przebywających na misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Siostry Misjonarki od lat posługują najuboższym w rejonach, gdzie stale narażeni są na występowanie najbardziej niebezpiecznych i śmiertelnych chorób.

Siostry objęły swoją opieką w szczególności nowo narodzone dzieci, wśród których występuje najwyższy poziom umieralności. Swoją Misję oparły na pracy w Szpitalu ginekologiczno-położniczym, gdzie stale brakuje podstawowej opieki medycznej, a śmiertelność kobiet w okresie ciąży jest w dalszym ciągu bardzo wysoka.

W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na środki farmaceutyczne oraz braki w personelu postanowiliśmy wesprzeć Siostry poprzez zakup specjalistycznych inkubatorów do transportu noworodków, dzięki którym zwiększą się szanse na przeżycie nowo narodzonych dzieci.

Siostry Misjonarki walczą o każde życie w szpitalu pomimo codziennych przeciwności losu, jakimi są np. problemy z elektrycznością czy trudności w dotarciu na czas do pacjentów ze względu na pory deszczowe.

Zakup jednego inkubatora to koszt 8300 euro, dlatego nasze Stowarzyszenie wspólnie z Partnerami i ludźmi dobrej woli pragnie wesprzeć szlachetne działania Sióstr Orionistek i pozyskać fundusze na zakup inkubatorów.

Jeżeli chcielibyście dołożyć również swoją Cegiełkę i mieć swój udział w walce o życie najmłodszych zapraszamy na stronę: https://www.pro-missio.org/wspieramy- misje/ .