Szkoła w Kenii

Projekt – Budowa Szkoły w Kenii

Jednym z naszych najważniejszych celów jest wspieranie działań na rzecz edukacji, dlatego też podjęliśmy się wsparcia Projektu – Budowa Szkoły w Kenii realizowanego we współpracy z Fundacją Boże Atelier.

Żyjemy w czasach, w których dostęp do edukacji powinien być na porządku dziennym. Niestety jest na świecie wiele regionów, w których dzieci nie mają możliwości zdobywania nawet podstawowej wiedzy szkolnej. Czasami, aby dotrzeć z domu do szkoły dzieci musiałyby pokonać trasę ponad 25 km. Nierealnym jest zatem stworzenie dzieciom dogodnych warunków do nauki.

Warunki do życia w najuboższych rejonach Kenii są niemalże pierwotne. Ludzie mieszkają w lepiankach zrobionych z patyków i gliny, bez dostępu do wody bieżącej. Życie w tym regionie jest
trudne ze względu na panujące upały oraz zakorzenione tradycje plemienne, które nie pozwalają na prawidłowy rozwój.

Aby nauczyć dzieci chociaż czytania postawiono blaszany barak, w którym temperatury sięgały powyżej 30 stopni i miejsce to stało się zupełnie bezużyteczne.

Jesteśmy głęboko poruszeni zaistniałą sytuacją i razem z Fundacją Boże Atelier postanowiliśmy zebrać fundusze na budowę szkoły. W chwili obecnej udało się uzyskać 55% kwoty na pierwszą klasę. Koszt budowy jeden klasy to 32 000 zł. Planujemy pozyskać fundusze na budowę minimum 3 klas.

Jeżeli chcielibyście dołożyć również swoją Cegiełkę i mieć swój udział w budowie szkoły w Kenii zapraszamy na stronę: https://www.pro-missio.org/wspieramy- misje/.