Patronat Misyjny

Czym jest Patronat Misyjny?

Patronatem Misyjnym obejmuje się misjonarza, misjonarkę lub też wolontariusza świeckiego. Jest to szczególny rodzaj opieki duchowej i materialnej sprawowanej nad osobami przebywającymi na misjach w krajach trzeciego świata. Patronem może zostać każda osoba, która chce wspierać działania misjonarzy. Patroni niosą swoją pomoc poprzez codzienną modlitwę za misjonarzy oraz dobrowolne ofiary przeznaczone na ich utrzymanie.

Praca misjonarzy jest ciężka, często narażają swoje zdrowie by nieść pomoc najsłabszym, jeżeli mamy taką możliwość to wspierajmy te szlachetne działania. Składane ofiary przeznaczane są na leki, żywność czy budowę i utrzymanie szkół.

Nasze Stowarzyszenie objęło patronat nad Siostrą Rafałą, która przebywa na misji w Kamerunie (www.pro-missio.org/kamerun). Wspomagamy codzienną pracę Siostry poprzez wysyłkę paczek z darami w postaci ubrań, butów lub materiałów opatrunkowych. Jako Patron pozostajemy w stałym kontakcie z Siostrą Rafałą oraz czuwamy w modlitwie w intencji wszystkich misjonarzy.

Każdy z nas może zostać Patronem. Można również zwrócić się do naszego Stowarzyszenia z prośbą o pomoc w znalezieniu/przydzieleniu misjonarza lub misjonarki.

 

Informacja dla Misjonarzy i Misjonarek

Mając na uwadze ogromny trud i poświęcenie na rzecz innych osób potrzebujących oraz żyjących na skraju ubóstwa, postanowiliśmy wesprzeć działania Was Misjonarzy oraz Misjonarek.

Chcielibyśmy, aby każdy misjonarz miał swojego Patrona, który będzie sprawował nad nim opiekę. Wiemy jak ciężko jest znaleźć odpowiedniego Patrona, dlatego postanowiliśmy ułatwić
Wam to zadanie. Jeżeli nie posiadacie jeszcze Patrona bądź chcielibyście, aby było ich więcej zachęcamy do wypełnienia naszego kwestionariusza misyjnego. Na podstawie zebranych w nim
danych będzie nam łatwiej i szybciej sfinalizować Patronat.

Kwestionariusz dostępny jest tu: www.pro-missio.org/kwestionariusz

Prośbę o Patronat można również wysłać pocztą na nasz adres. Zachęcamy także do bezpośredniego kontaktu z naszym Stowarzyszeniem.