Rozpoczęliśmy pierwszą Misję zakupu Inkubatorów na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Nowe życie i pierwsze marzenia – to nasza obecna myśl przewodnia. Naszym pierwszym projektem jest wsparcie Sióstr Orionistek ze Zgromadzenia św. Alojzego Orione przebywających na Misji na oddziale ginekologiczno-położniczym w szpitalu na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Codziennie walczą o życie nowo narodzonych dzieci przy ogromnych brakach w sprzęcie medycznym.

Na samym początku swojej posługi Siostry znalazły się w strefie malaryczno-gruźliczej, zamieszkałej przez najuboższych z regionu Anyama. Podstawowa opieka zdrowotna nie mogła być sprawowana, ponieważ nie było tam nawet przychodni. Kobiety ciężarne oraz po porodzie nie miały zapewnionych odpowiednich warunków szpitalnych i umierały. Koniecznym stało się pozyskanie funduszy na budowę szpitala. Na szczęście, dzięki pomocy ludzi Dobrej Woli i różnych organizacji stało się to możliwe. Siostry Misjonarki od samego początku swojej Misji dbają o każdego noworodka, pomimo różnych przeciwności losu. Często mają problemy z transportem dzieci, czy nawet samym dojazdem do pacjentów. Umieralność dzieci w dalszym ciągu jest wysoka właśnie ze względu na braki w odpowiednim sprzęcie medycznym.

Wzruszeni odwagą i szlachetnością Sióstr pragniemy wspierać ich misję i pozyskać fundusze na zakup Inkubatorów do transportu noworodków.

Razem z naszym Partnerem – firmą Green Office Ecologic organizujemy zbiórki elektrośmieci we współpracy z Diecezjami Kościoła Katolickiego, z których zyski z surowców zostaną przeznaczone na zakup Inkubatorów dla Sióstr Orionistek.

Serdeczne Bóg Zapłać za wszelkie ofiary wspierające ten szlachetny cel.