Wsparliśmy misję w Zambii

Z przyjemnością informujemy, że we współpracy z naszym Partnerem – Firmą Green Office Ecologic Sp. z o.o., która organizowała zbiórki elektrośmieci na terenie Diecezji Katowickiej udało się zebrać fundusze na pomoc w walce z głodem w Zambii.

Na samym początku swojej posługi Ks. Waldemar Potrapeluk wraz z wolontariuszami znalazł się na Misji Nabwalya.  Jest to bardzo specyficzna i trudna Misja ze względu na położenie geograficzne. Uczestnicy misji znajdują się w Dolinie rzeki Luangwa, odcięci przez prawie pół roku od reszty kraju w porze deszczowej. Ta izolacja mocno wpływa na warunki życia ludzi. Do tego dochodzi jeszcze klimat, bardzo różniący się tutaj w Dolinie niż w większej części Zambii, która jest na wyżynie, dlatego często zmagają się z suszami albo powodziami. Inny problem to dzikie zwierzęta, które niszczą uprawy na polach – wolontariusze wraz z księdzem znajdują się pomiędzy 2 wielkimi Parkami Narodowymi.

Dzięki zaangażowaniu Wspólnocie Kościoła we współpracy z naszym Stowarzyszeniem i z firmą Green Office Ecologic, która prowadziła zbiórkę elektroodpadów na terenie Diecezji Katowickiej udało się zebrać fundusze, które zostały w całości przeznaczone na zakup żywności-były to głównie kukurydza oraz mąka kukurydziana.

Poniżej kilka słów od Księdza Misjonarza: „Piękny pomysł, a jeszcze piękniejsza idea. Włączamy Was w naszą modlitwę dziękczynną jaką zanosimy za tych wszystkich, którzy nas wspierają. Co miesiąc w pierwszą sobotę odprawiam mszę św. i modlimy się z naszymi ludźmi za naszych dobroczyńców, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla Was. Raz jeszcze bardzo Wam dziękuję za wsparcie.”